sobota, 12 października 2024

Zapowiedzi książkowe na październik

Październik to w książkowym świecie zawsze miesiąc wielu nowości. Wydawnictwa prześcigają się w wydawaniu ciekawych, różnorodnych tytułów. Sprawdźcie, czy znajdziecie coś, co Was zaintryguje!

(opisy pochodzą od wydawców)

1. Igrzyska Śmierci. Wydanie ilustrowane

Suzanne Collins / Must Read / 1 października 2024 r.


(Tutaj znajdziecie moją recenzję poprzedniego wydania)

IGRZYSKA ŚMIERCI to kultowa, jedna z najważniejszych powieści młodzieżowych naszego wieku. Opowieść o wojnie i miłości, dorastaniu i odpowiedzialności, miłości i buncie od lat porusza i prowokuje do przemyśleń.

Niniejsze ekskluzywne wydanie wzbogacił niezwykłymi ilustracjami światowej sławy artysta Nico Delort.

2. Odcienie samotności

Natalia Thiel / Zysk / 1 października

Porywająca historia rodzinna, w której miłość i samotność splatają się w labiryncie życia

Do rodzinnego Korbielewa w atmosferze skandalu powraca Wiktoria Korbielewiczówna. Piękna panna odrzuciła zaloty niechcianych amantów i wszystko wskazuje na to, że grozi jej najgorsza z możliwych przyszłości – staropanieństwo. Helena, zapobiegawcza matka niesfornej dziewczyny, za nic w świecie nie zamierza do tego dopuścić, zwłaszcza że na horyzoncie pojawia się poszukujący małżonki hrabia Rzeski. Jednocześnie musi sobie poradzić z trzema dorosłymi synami, z których każdy zaplanował przyszłość inaczej, niżby oczekiwali tego rodzice.

W tym samym czasie do sąsiedniego Miłowa do zaprzyjaźnionych z Korbielewiczami Mielewskich przyjeżdża z wizytą Franciszek Falski, żołnierz wojsk Napoleona, który nigdy nie porzucił nadziei na przywrócenie ojczyźnie niepodległości. Przystojny Falski sprawi, że niejedno serce dziewczęce zabije szybciej.

Na splątanych losach mieszkańców korbielewskiego dworu – od warszawskich karnawałów po spokojne życie na wsi, toczące się według zmieniających się pór roku, kolejnych uroczystości religijnych, narodzin oraz śmierci – odciskają swe piętno rodzinne tajemnice, niedopowiedzenia oraz samotność. Bowiem każdy rodzi się i umiera samotnie.

"Odcienie samotności" to powieść Natalii Thiel, autorki świetnie przyjętych przez czytelników powieści "Walc dla Izabeli i Dziewczyna z portretu", i zarazem pierwsza część trylogii.

3. Przeklęty raj

Julia Malye / Muza / 2 października

Opowieść o kobiecej przyjaźni i pożądaniu oraz o niejednoznacznych wyborach, które bohaterki muszą podjąć, aby przetrwać.

Paryż, rok 1720. W przytułku dla sierot La Salpêtrière brakuje miejsc. Zapada decyzja, by część pensjonariuszek wysłać do Luizjany, francuskiej kolonii w Ameryce Północnej. Tamtejsi osadnicy potrzebują żon i matek dla swoich przyszłych dzieci.

Około setka kobiet wsiada na statek La Baleine i rusza przez Atlantyk. Nie wiedzą, co je czeka, i nic od nich nie zależy. Czy przerażająca wyprawa w nieznane będzie szansą na odmianę ich losu?

Są wśród nich: poszukująca swojej tożsamości dwunastoletnia Charlotte, zagubiona w swojej nadwrażliwości Pétronille i najsilniejsza z nich wszystkich Geneviève.

Nieznajome, które połączył los, mierzą się z nową rzeczywistością.

Ratuje je przyjaźń, która przetrwa wszystko.

4. Wyrzuciła ją rzeka

Anna Musiałowicz / Replika / 8 października

Nie wszystkie istoty, które powołano do życia, powinny istnieć na tym świecie

Wydaje się, że los odwrócił się od Agnieszki. Porzucona przez wieloletnią partnerkę, nie może pogodzić się z rozstaniem. W prawdziwą rozpacz wpada, gdy dowiaduje się o jej tragicznej śmierci. Jednak to nie koniec nieszczęść. Okazuje się, że zaginął Staś, pięcioletni syn Agnieszki. Ból przeplatany ze strachem o dziecko prowadzi ją na most. Rzeka przyzywa…

Nad brzegiem rzeki, nieopodal lasu – daleko od ludzkich spojrzeń – mieszka stara Grzelakowa. Do szczęścia potrzebny jej jest tylko dach nad głową i święty spokój. Gdy na jej drodze staje pewien niepozorny chłopiec, a dziwne sny przywołują wspomnienia przeszłych żyć, podskórnie czuje, że coś się zmieni… i to niekoniecznie na lepsze.

Wejdź do świata, gdzie historia kołem się toczy, a każde życie – jak przyroda wiosną – odradza się. Prastarzy bogowie, topielice, słowiańskie demony – do czego są zdolne, chcąc wymusić szacunek u tych, którzy w nie nie wierzą?

5. Catherine. Księżna Walii

Robert Jobson / W.A.B. / 9 października

Biografia księżnej Kate, żony brytyjskiego następcy tronu i ulubienicy Brytyjczyków!

Historia życia Kate Middleton wydaje się być współczesną bajką. Atrakcyjna i ambitna dziewczyna zakochuje się w bogatym księciu, który ma zostać królem. Aktualnie, gdy brytyjska monarchia przechodzi transformację, Catherine jest księżną Walii, a w przyszłości ma zostać królową.

Od czasu ślubu z księciem Williamem w 2011 roku Catherine zaskarbiła sobie sympatię mieszkańców Wielkiej Brytanii, Wspólnoty Narodów i całego świata. Wraz z mężem stworzyła najpopularniejszy duet królewskiej rodziny. Nie obyło się jednak bez sporej dawki komentarzy i skandali, zwłaszcza w związku z niedawnymi rewelacjami na temat relacji „Fab Four” z księciem Harrym i Meghan Markle, a także jej kłopotami ze zdrowiem.

Książka Roberta Jobsona, brytyjskiego dziennikarza i eksperta w relacjonowaniu spraw rodziny królewskiej, ma na celu odkrycie, poprzez rozmowę z bliskimi źródłami zarówno w królewskim domu, jak i poza nim, co wpłynęło na sukces Catherine, oraz co sprawiło, że stała się ikoną, którą jest dzisiaj.

6. Cmentarz zagubionych dusz

Paulina Hendel / We need YA / 9 października

(Przeczytałam już tom pierwszy, recenzja pewnie pojawi się w okolicach listopada)

Wydaje się, że w życiu Maxa Opoki wreszcie wszystko zaczęło się układać. Zadomowił się w Lawendowym Dworku, opanował sytuację na cmentarzu, zaprzyjaźnił się z zamieszkującymi go duszami i pracownikami. Ale taki luksusowy spokój nie może przecież długo trwać…

Max dostaje propozycję nie do odrzucenia: zostanie wysłany z misją szpiegowską na inny cmentarz położony… hm, tam gdzie wrony zawracają – w maleńkiej wiosce Pokos na skraju Zimowej Puszczy. Kiedy Max przybywa na miejsce, nie zostaje zbyt życzliwie przyjęty, ani przez żyjących mieszkańców, ani przez tamtejsze dusze. A co gorsza, dziedziczka cmentarza okazuje się… no cóż, nad wyraz specyficzna. Livia – niepozorna, białowłosa dziewczyna z niepokojącym blaskiem w oczach – trzyma całą Zimową Puszczę żelazną ręką. Jakim cudem udaje jej się poskromić niepokorne dusze? Dlaczego jest tak wrogo nastawiona wobec całego świata? Jakie tajemnice kryje cmentarz, którym opiekuje się młoda dziedziczka?

Z pozoru prosta misja okazuje się coraz bardziej skomplikowanym zadaniem…

7. Dom z liści

Mark Z. Danielewski / Znak / 9 października

Co łączy nagradzanego fotografa, szalonego starca żyjącego w odosobnieniu i byłego pracownika salonu tatuażu?

Jeden dom, który ich opętał.

Gdy fotograf Will Navidson wprowadza się z rodziną do nowego domu, odkrywa dziwną anomalię – dom jest większy w środku niż na zewnątrz. Ukryte w ścianach pomieszczenia, kręte korytarze i znikające przejścia nie dają fotografowi spokoju.

Szalony starzec Zampanò tworzy chaotyczną opowieść o tym, co spotkało rodzinę Navidsonów. Stopniowo izoluje się od reszty świata, coraz bardziej pochłonięty swoją narracją. Niebawem umiera. Zostawia jednak po sobie swój literacki labirynt.

Odurzony narkotykami Johnny odnajduje notatki zmarłego Zampanò. Bada tajemnicę Navidsona i domu, który kryje w sobie otchłań. Coraz częściej odnosi wrażenie, że żyje na granicy jawy i snu – opętany przez coś, co czai się w ciemności…

MARK Z. DANIELEWSKI urodził się w Nowym Jorku. Ze względu na pracę swojego ojca, Tada Danielewskiego, awangardowego reżysera polskiego pochodzenia, przyszły pisarz mieszkał na prawie wszystkich kontynentach. Gdy ukończył studia na uniwersytecie Yale, przeprowadził się do Los Angeles, gdzie pracował przy produkcji filmu dokumentalnego o Jacques’u Derridzie. Echa tych doświadczeń wybrzmiewają w „Domu z liści”, debiutanckiej powieści Danielewskiego. Pomysł na nią wykiełkował z koncepcji domu, który jest większy w środku niż na zewnątrz. Ukończenie książki zajęło mu dziesięć lat.

Książki Danielewskiego zostały przetłumaczone na wiele języków. „New York Times” ogłosił go „najważniejszym magiem literackim Ameryki”.

8. Dom Starlingów

Alix E. Harrow / Mova / 9 października

Nowa powieść autorki bestsellera „New York Timesa” „Dziesięć tysięcy drzwi”!

Gotycka powieść o małym miasteczku nawiedzanym przez tajemnice, które nie mogą pozostać pogrzebane

Eden to jedno z wielu umierających, pechowych miasteczek w Kentucky, gdzie woda jest ciężka od metalu, a powietrze pełne lotnych popiołów z pobliskich kopalni. Jedyny powód, dla którego ktoś mógł słyszeć o tym miejscu, to legenda o Eleanor Starling, XIX-wiecznej autorce i ilustratorce, która napisała popularną dziecięcą powieść, „Krainę Pod” – i zniknęła. Zanim słuch o niej zaginął, wybudowała niezwykły dom. Dziś wszyscy mieszkańcy są zgodni, że najlepiej byłoby pozwolić, aby dom Starlingów – i jego ostatni samotny spadkobierca, Arthur – zgnili.

Opal wie, że lepiej nie zadzierać z nawiedzonymi domami i ponurymi, tajemniczymi mężczyznami, ale niespodziewana oferta pracy może być szansą na lepszą przyszłość dla jej brata. Zbyt szybko jednak rezydencja Starlingów zaczyna niebezpiecznie przypominać jej coś, czego nigdy nie miała: dom.

Gdy złowrogie siły zbliżają się do Edenu, Opal i Arthur będą musieli dokonać tragicznego wyboru: odkopać pogrzebane sekrety przeszłości i stawić czoła własnym lękom lub pozwolić, by miasteczko zostało przejęte przez koszmary.

Jeśli Opal chce mieć dom, będzie musiała o niego zawalczyć.

Książka została wybrana najlepszą książką Października 2023 Reese's Book Club!

9. Może to miałeś być ty

K. L. Walther / Moondrive / 9 października

(Przeczytałam niedawno "Lato złamanych zasad" tej autorki i recenzja też planowana jest na listopad - do końca października robię przerwę od bloga)

Reinterpretacja piosenki T. Swift "You Belong With Me"

Wszyscy w Bexley wierzą, że Sage Morgan i Charlie Carmichael są sobie przeznaczeni.

Charlie co miesiąc ma nową dziewczynę, a Sage nigdy nie była w poważnym związku. Mimo to ich przyjaciele są pewni, że tych dwoje wkrótce zrozumie, że są w sobie zakochani. Lecz kiedy na kampusie pojawia się nowy uczeń Luke, wszystko staje na głowie. Charlie i Luke od razu znajdują wspólny język, a Sage niespodziewanie zbliża się do brata bliźniaka Charliego Nicka.

To skutkuje niemałym zamieszaniem, bo: a) Charlie boi się reakcji innych na to, że jego relacja z Lukiem może okazać się czymś więcej niż przyjaźnią, b) Sage natomiast obawia się, że jeśli jej związek z Nickiem rozwinie się zbyt szybko, to ich uczucie nie przetrwa poza murami szkoły.

Pełni rozterek bohaterowie będą musieli zaufać sobie i swojej wieloletniej przyjaźni, aby zrozumieć, co tak naprawdę czują.

Czy Charlie odważy się pokochać Luke’a wbrew oczekiwaniom innych? Czy Sage otworzy się na uczucia Nicka? A co najważniejsze - czy przyjaźń Charliego i Sage przetrwa tę próbę?

Dowiedz się tego już teraz, czytając kolejną powieść K.L.Walther, autorki „Lata złamanych zasad” i „Spotkajmy się o północy”!

10. Nigdy się nie poddam

Barbara Wysoczańska / Filia / 9 października

Tego roku winobranie było inne. W powietrzu czuć atmosferę wojny. Niby wszystkich rozpiera duma, że nasz naród jest wielki, że Führer jest wielki, ale ja się boję. Nie chcę wojny. Wolę mój mały świat, tu, w mojej winnicy, gdzie nie dociera zło. Bo nie mam wątpliwości, że (…) wojna jest złem najgorszym.

Rok 1934

Gerhard Vogel, właściciel winnicy w Grünbergu na Śląsku, zapada na ciężką chorobę. Opiekę nad nim i rodzinnym interesem przejmuje jego córka Gretel. Wbrew żądaniom rodziny dziewczyna postanawia zachować winnicę i na wzór ojca uprawiać winorośl. Gdy Gretel walczy o swoją niezależność, na jej drodze stają bracia Hans i Erich Gehlerowie, obaj powiązani z nazistami oraz Hitlerem. Kiedy, w 1939 roku, wydaje się, że niepozornej dziewczynie ciężką pracą i determinacją uda się wreszcie odnieść sukces, wybucha wojna, która zmienia wszystko.

Rok 2024

Po tragicznej śmierci męża Alicja kupuje zabytkowy dworek z winnicą pod Zieloną Górą. Odkrywa w nim starą skrzynkę, a w niej drobne przedmioty winiarskie i akt własności winnicy z lat trzydziestych. Zaintrygowana postanawia poznać historię miejsca, które kupiła, i spotyka się z Thomasem Ritterem, prawnukiem dawnej właścicielki Winnicy Vogel

11. Przepyszne trucizny. Od przypraw do narkotyków

Noah Whiteman / Feeria Science / 9 października

Poznaj śmiercionośne tajemnice, które kryją się w twojej domowej apteczce i w kuchennych szafkach…

Wiemy, że za ostry smak papryczki odpowiada kapsaicyna, kawa pobudza nas dzięki kofeinie kryjącej się w ziarnach kawowca, a zażycie penicyliny pozwala zwalczyć niejedną infekcję bakteryjną. Jednak substancje, które tak chętnie wykorzystujemy do własnych celów, nie powstały z myślą o nas. Rośliny, grzyby, drobnoustroje i zwierzęta produkują toksyny na masową skalę, aby się bronić. Ponadto podczas gdy jedne gatunki wznoszą swoje trujące fortece, inne w wyniku ewolucji uczą się je forsować, a ten ukryty wyścig zbrojeń trwa od wieków tuż przed naszym nosem. Jaką rolę odgrywamy w nim my sami? Jak to się stało, że zaczęliśmy używać… oraz nadużywać rozmaitych substancji? Jakie jest ich prawdziwe przeznaczenie?

Przeczytaj tę książkę, a już nigdy nie spojrzysz tak jak wcześniej na rośliny doniczkowe, grzyby, owoce, warzywa i… historię ludzkości.

12. Święta w Hogwarcie

J. K. Rowling / Media Rodzina / 15 października


Nowa, ilustrowana bożonarodzeniowa książka to świąteczna gratka dla wielbicieli Harry’ego Pottera. Przygotuj się na „Święta w Hogwarcie” z ilustracjami Ziyi Gao.

Jeden z najbardziej ukochanych fragmentów twórczości J.K. pochodzący z pierwszego tomu cyklu Harry Potter i Kamień Filozoficzny w bogatej szacie graficznej to gwarancja niezwykłej świątecznej uczty! Dzięki wyjątkowym, kolorowym ilustracjom artystki Ziyi Gao, książka ta wypełniona jest wesołą, a jednocześnie nastrojową atmosferą towarzyszącą pierwszemu pobytowi Harry’ego w Hogwarcie w czasie świąt Bożego Narodzenia.

13. Słowiańskie Koło Roku

Natalia Noszczyńska, Sebastian Łuczywo / selfpublishing / 20 października

Czego dowiecie się z książki?

✷ Ano tego, że w dawnej Polsce obowiązywało ponad 50 nazw miesięcy, skąd wziął się kalendarz, dlaczego poranek był tak ważny dla dawnych słowian i czy czerwiec to nazwa miesiąca, czy może czerwonego robaczka 😉

✷ W naszej książce znajdziecie też 12 bajek opowiadających dlaczego dawne tradycje są tak ważne i, że świat opowiedziany za pomocą baśni i folkloru może być niezwykle piękny

✷ Ale to nie wszystko, znajdzie tam też ciekawostki i zadania, które będą fajną zabawą nie tylko dla dzieci

🔥 Wiek 8+ do nieskończoności. Format A4 na papierze kredowym, 88 stron, dużo ilustracji całostronicowych! Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. 

14. Pieśń srebrzysta, płomień nocy

Amelie Wen Zhao / Dom Wydawniczy Rebis / 22 października

Pierwszy tom cyklu "Pieśń Ostatniego Królestwa".

Królestwo upadło, lecz pewna dziewczyna ma klucz do jego zapomnianej przeszłości… oraz demonów, które śpią w jej sercu – wyczekiwana nowa dylogia fantasy zainspirowana chińską kulturą i mitologią.

Dawno temu Lan nosiła inne imię. Teraz zostało jej już tylko to, które nadali jej elantiańscy kolonizatorzy. Nie ustaje jednak w poszukiwaniach skrawków minionych dni. W każdym okruchu przeszłości upatruje szansy na zrozumienie dziwnego znaku, który ostatkiem sił wypaliła jej na skórze umierająca matka. Nikt poza Lan nie widzi jednak osobliwej blizny.

Zen jest praktykiem, jednym z legendarnych czarodziejów Ostatniego Królestwa, którzy według ludowych opowieści zawierali pakty z demonami, by czerpać od nich moc. Magię, która już dawno przepadła. Magię, którą trzeba było za wszelką cenę ukryć.

Lan i Zen skrywają potężne tajemnice. Los ich połączył, lecz przeznaczenie jeszcze nie zostało spisane. Czy wyzwolą swój lud? Czy też doprowadzą do jego zagłady?

Ta poruszająca opowieść o miłości i przeznaczeniu to idealny podarunek dla tych, którzy kochają przygody i mity.

15. Atlas smoków. Jaszczurze plemię z różnych stron świata

Anna Claybourne, Pham Quang Phuc / Nasza Księgarnia / 23 października


Nasi przodkowie od zawsze snuli opowieści o budzącym grozę smoczym plemieniu. Od skutej lodem dalekiej północy aż po spalone słońcem pustynie - wszędzie napotkasz te niebezpieczne, zazdrośnie strzegące swoich skarbów istoty. Jeśli się nie lękasz, wypatruj ich nad najwyższymi szczytami gór, w mrocznych pieczarach, wygasłych kraterach, pod pozornie spokojną powierzchnią jeziora, a przede wszystkim. w tej książce. Strzeż się: tu są smoki!

16. Harry Potter i Zakon Filozofów

Gwendal Fossois / Znak / 23 października

Przeczytałeś wszystkie książki o Harrym Potterze i obejrzałeś wszystkie filmy – uważasz, że ten świat nie może cię już niczym zaskoczyć?

A może, jak każdemu mugolowi, wydaje ci się, że to bajeczki dla dzieciaków?

Tak czy inaczej – jesteś w głębokim błędzie!

Ukryte miejsca, kontrola umysłów, mroczne tajemnice, a nawet kamień filozoficzny – to tylko zasłona. Głębiej zaszyta jest prawdziwa filozofia. Czy zdołasz ją odszukać?

Stoisz na peronie 9¾!

Przed tobą wyprawa do świata Hogwartu, w którym odbijają się najważniejsze idee ludzkości: wolność i władza, dobro i zło, cierpienie i przeznaczenie, a po korytarzach snują się cienie Sokratesa, Platona i Kanta.

Odczytaj filozoficzny przekaz ukryty między wierszami. Niektóre z tych pomysłów i idei wydadzą ci się rewolucyjne, inne może dziwaczne, jeszcze inne zafascynują cię swoim geniuszem. Jedno jest pewne – przeżyjesz niezwykłą przygodę, nurkując jeszcze głębiej w krainę magii… i filozofii.

Komnata Tajemnic została otwarta!

HOGWART EKSPRES właśnie odjeżdża!

Wsiadasz?

17. Mopsik, który chciał zostać superbohaterem

Bella Swift / Wilga / 23 października

Do miasteczka przybywa ekipa filmowa, by nakręcić drugą część przebojowych Superdzieciaków. Chloe bardzo chce poznać gwiazdę produkcji – Quintanę – jednak okazuje się to trudniejsze, niż myślała. Peggy próbuje pomóc najlepszej przyjaciółce w spełnieniu marzenia, a gdy wszystkie inne sposoby zawodzą, postanawia zostać superpsem o niezwykłych mocach!

Wkrótce Peggy i Chloe przekonają się, że prawdziwi superbohaterowie nie noszą peleryn, a najwspanialszymi supermocami są miłość i życzliwość wobec innych.

18. Skraj

Stacey McEwan / Feeria / 23 października

Ofiara, która nigdy nie została złożona, i walka, którą tylko ona może podjąć.

Miejsce znane jako Skraj jest skutym lodem pustkowiem, na którym żyje niewielka społeczność. Jej członkowie są odgrodzeni od świata zewnętrznego śmiercionośną przepaścią, a przetrwanie zapewniają im tajemnicze i okrutne skrzydlate stworzenia, zwane Glacjanami, które dostarczają im skromne racje żywnościowe… w zamian za ofiary z ludzi.

Tym razem wybór pada na Dawsyn, ostatnią przedstawicielkę swego rodu. Dziewczyna trafia do pałacu, w którym wszystko jest zupełnie inne, niż mogłaby sobie wyobrazić… Co ją tam czeka? Czy zostanie zniewolona? Zamordowana? A może stanie się coś jeszcze gorszego?

Wskutek splotu niezwykłych okoliczności Dawsyn zyskuje szansę – choć bardzo, bardzo niewielką – by uciec. Pewien pół-Glacjanin oferuje jej pomoc. Czy można zaufać jednemu ze stworzeń, które terroryzują jej lud? Jedno jest pewne: Dawsyn zrobi wszystko, by nie zmarnować tej szansy, nawet jeśli będzie zmuszona zabić.

19. Taki dobry chłopak. Sprawa Kajetana Poznańskiego

Hanna Dobrowolska / Harde / 23 października

Trzeciego lutego 2016 roku Kajetan Poznański, dwudziestosiedmioletni gruntownie wykształcony bibliotekarz, syn pani prokurator i architekta, zamordował wybraną losowo kobietę. Traf padł na trzydziestojednoletnią lektorkę języka włoskiego, Kasię. W dniu zabójstwa miała lecieć do swojego ukochanego Emanuela, który szykował się do wyjścia po nią na bolońskie lotnisko. Dodatkową lekcję – jak się okazało z zabójcą – wzięła po to, aby mieć kilka euro więcej na wyjazd do Włoch. Nie poleci tam już nigdy… 

Bestialstwo i fakty dotyczące morderstwa wstrząsnęły nie tylko całą Polską, ale i Europą. Autorka przekopała się przez tysiące stron akt sądowych, rozmawiała z biegłymi psychiatrami, prawnikami, osobami z bezpośredniego otoczenia Kajetana. Przeanalizowała całą dokumentację i wszystkie dostępne dane dotyczące sprawy. Czy pozwoli to jednak odpowiedzieć na pytanie, jak to możliwe, że wykształcony, wrażliwy i sprawiający wrażenie delikatnego człowiek mógł dopuścić się tak niewyobrażalnego okrucieństwa? Czy w każdym – bez wyjątku – drzemie bestia?

Próbę odpowiedzi na te pytania znajdziemy w książce Hanny Dobrowolskiej.


I jak, zainteresowało Was coś?

2 komentarze:

  1. "Dom Starlingów" brzmi całkiem, całkiem

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak, jak tylko w opisie dotarłam do słów "XIX-wieczna autorka", widziałam, że może być to coś bardzo, bardzo interesującego. Poczekam jeszcze na więcej opinii o tej powieści i może wpiszę ją na listę "do przeczytania" :)

      Usuń

Czy romans potrafi jeszcze zaskoczyć oraz o byciu singlem słów kilka. Beth Reekles "Faking it"

Mogłoby się wydawać, że w świecie romansów już nic nas nie zaskoczy. Czasem wystarczy tylko wspomnieć, jaki motyw typowy dla tego gatunku wy...