Cześć! Pora na kolejną edycję zapowiedzi książkowych. Sprawdźmy, jakie ciekawe premiery czekają nas w sierpniu:
1. Pompeje
Upalne lato roku 79 n.e. Bogaci obywatele Imperium Rzymskiego ucztują i zażywają kąpieli w swoich willach nad Zatoką Neapolitańską. Nic nie mąci ich dobrego samopoczucia. Tylko jeden człowiek ma powody do niepokoju – młody inżynier Atiliusz Primus, od niedawna zarządzający olbrzymim akweduktem dostarczającym wodę do dziewięciu miast wokół zatoki. Jego poprzednik zaginął w tajemniczych okolicznościach. Atiliusz próbuje wyjaśnić zagadkę zatrutych ryb, które pojawiły się w basenie wpływowego Ampliatusa, uwikłanego w przestępcze interesy. Wspiera go córka Ampliatusa, Korelia, nienawidząca ojca. Z różnych stron nadchodzą pierwsze sygnały zbliżającego się kataklizmu – w miejskich zbiornikach spada poziom wody. Atiliusz podejrzewa, że źródłem tych zdarzeń jest górujący nad zatoką Wezuwiusz.
Wkrótce przekona się, że istnieją siły, nad którymi ani człowiek, ani nawet bogowie nie są w stanie zapanować. Nie bacząc na nic, decyduje się powrócić do płonącego miasta, by ratować dziewczynę...
2. Kobieta z biblioteki
Jaka tajemnica skrywa się między stronami książki?
Cisza panująca w bostońskiej bibliotece zostaje brutalnie przerwana przez krzyk przerażonej kobiety. Ochroniarze od razu wkraczają do akcji, instruując czytelników, by pozostali na swoich miejscach, dopóki niebezpieczeństwo nie zostanie zidentyfikowane i zażegnane.
W oczekiwaniu, aż będzie można opuścić budynek, czworo nieznajomych siedzących przy jednym stoliku nawiązuje rozmowę. Każde z nich ma swój własny powód, by tego ranka przebywać w czytelni.
I akurat tak się składa, że jedno z nich jest mordercą...
3. Relacje w świecie wysoko wrażliwych
Wszystko, co w życiu najlepsze i najgorsze, spotyka nas – wysoko wrażliwych – od innych ludzi. Bez interakcji międzyludzkich nie sposób bowiem funkcjonować. Czy wiesz jednak, jak odnaleźć się w kontaktach z drugim człowiekiem, kiedy jesteś osobą wysoko wrażliwą? Co zrobić, by poczuć się komfortowo w tworzonych relacjach?
Z tej książki dowiesz się:
jak pozbyć się wyrzutów sumienia, kiedy postawisz granice i powiesz komuś „nie”;
dlaczego czasem wolisz być „zosią samosią” zamiast skorzystać z czyjejś pomocy;
skąd w tobie przymus angażowania się w każdy konflikt rodzinny;
dlaczego towarzyszy ci syndrom oszusta, choć jesteś profesjonalistą w swojej pracy;
jak być dobrym szefem i pożądanym pracownikiem;
czy to normalne, że boisz się bliskości;
dlaczego tkwisz w związkach, które cię unieszczęśliwiają.
Joanna Kozłowska i Magdalena Kopenhagen pokażą ci, jak odnaleźć swoje miejsce w rodzinnych, przyjacielskich, romantycznych i biznesowych relacjach i jak w nich rozkwitać, gdy jesteś osobą wysoko wrażliwą.
Wysoka wrażliwość w relacjach to atut!
To tyle na dziś! Czy coś Was zainteresowało? Mnie oczywiście książka na temat wysokiej wrażliwości - jedną z autorek (Joannę Kozłowską) obserwuję w mediach społecznościowych i podchodzę do tego, co pisze, z zaufaniem.
Harrisa czytałam i posiadam, ale to będzie ładniejsze wydanie.
OdpowiedzUsuńCzyli mam rozumieć, że warto przeczytać? Bo brzmi bardzo intrygująco!
Usuń"Kobieta z biblioteki" brzmi intrygująco :)
OdpowiedzUsuńZgadzam się, i nawet widziałam już gdzieś pozytywną opinię na Instagramie, więc zapowiada się zacnie ;)
Usuń